Drodzy
Uczniowie klas 1-3,
Lekcje dla Was, tak jak w poprzednim roku szkolnym, zamieszczane będą na szkolnej platformie e-learningowej. Dodatkowo, ze swoimi nauczycielami, będziecie się spotykać za pośrednictwem platformy, na żywo.
Plan takich spotkań zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły.
Waszym obowiązkiem jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach i terminowe wykonywanie zleconych zadań.
-
Potwierdzeniem obecności na konkretnych zajęciach są wykonane przez Was zadania oraz logi z danego dnia.
-
Bardzo ważne dla Was jest to, aby korzystając z lekcji statycznych na platformie, dokładnie czytać i po kolei wykonywać polecenia nauczyciela. Nie opuszczać, nie pomijać żadnych treści.
-
Pamiętajcie, aby w trakcie pracy korzystać z przerw, i na ten czas wstać i oddalić się od komputera. Możecie coś zjeść, zrobić kilka przysiadów, podskoków, popatrzeć przez okno, skorzystać z toalety.
-
Pamiętajcie, że rozpowszechnianie wizerunku nauczycieli i innych uczniów bez ich zgody jest bezprawne.
Podczas prowadzenia lekcji on-line nauczyciel udostępnia swój wizerunek tylko uczniom, z którymi prowadzi zajęcia. Dotyczy to również lekcji, które zostały nagrane. Lekcja taka jest udostępniona tylko dla konkretnych uczniów do celów edukacyjnych. Zakazane prawnie jest rozpowszechnianie bez zgody nauczyciela nagrań lub zdjęć z lekcji w Internecie, na portalach społecznościowych itp. Wszelkie nadużycia w tym zakresie będziemy zgłaszać odpowiednim organom.
Drodzy Uczniowie klas 4-8,
- W zajęciach uczestniczycie zgodnie z obowiązującym dotychczas planem lekcji zamieszczonym na stronie szkoły.
- Na planie, lekcje
realizowane na żywo w danym tygodniu zaznaczone będą kolorem czerwonym. Wchodząc w kurs z danego przedmiotu należy wybrać/kliknąć element/napis obok którego znajduje się ikonka
- Uczestnictwo we wszystkich lekcjach (na żywo i „statycznych”) jest dla Was obowiązkowe.
- Potwierdzeniem
obecności na konkretnych zajęciach są logi z danego dnia. Tak, tak, będziemy to sprawdzać
- Bardzo ważne dla Was jest to, aby korzystając z lekcji statycznych na platformie, dokładnie czytać i po kolei wykonywać polecenia nauczyciela. Nie opuszczać, nie pomijać żadnych treści.
- Pamiętajcie, aby w trakcie pracy korzystać z przerw, i na ten czas wstać i oddalić się od komputera. Możecie coś zjeść, zrobić kilka przysiadów, podskoków, popatrzeć przez okno, skorzystać z toalety.
- Pamiętajcie, że rozpowszechnianie
wizerunku nauczycieli i innych uczniów bez ich zgody jest
bezprawne.
Podczas prowadzenia lekcji on-line nauczyciel udostępnia swój wizerunek tylko uczniom, z którymi prowadzi zajęcia. Dotyczy to również lekcji, które zostały nagrane. Lekcja taka jest udostępniona tylko dla konkretnych uczniów do celów edukacyjnych. Zakazane prawnie jest rozpowszechnianie bez zgody nauczyciela nagrań lub zdjęć z lekcji w Internecie, na portalach społecznościowych itp. Wszelkie nadużycia w tym zakresie będziemy zgłaszać odpowiednim organom.
Pomoc techniczna: eszkola@sp39.szczecin.pl
Drodzy Uczniowie
szkół i placówek
województwa zachodniopomorskiego,w imieniu Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej - Piotra Mazurka (Sekretarza Stanu w KPRM) - zachęcamy do udziału (bezpłatnego) w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ - Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Wydarzenie odbędzie się w formule hybrydowej (zarówno stacjonarnie – w w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym – jak i on-line) w dniach 6-10 grudnia 2021 roku. Podczas Forum wspólnie porozmawiamy o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.
Ważnym wydarzeniem w trakcie Forum będzie Młodzieżowy Szczyt IGF (Youth IGF), podczas którego pogłębiona zostanie dyskusja na temat kluczowych tematów dotyczących zarządzania Internetem. Zachęcamy młodzież do aktywnego włączania się w debatę na tematy kluczowe dla przyszłości młodego pokolenia.
Tegoroczny Szczyt Cyfrowy będzie ważnym wydarzeniem dla młodych ludzi z całego świata, którzy w znacznej mierze tworzą globalne środowisko internetowe. Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości Internetu, będzie to najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Hasło tegorocznego Szczytu Cyfrowego to Internet United, czyli otwarty, wolny i niepodzielony Internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.
Rejestracja udziału w Szczycie Cyfrowym możliwa jest za pośrednictwem formularza, zgłoszenia przyjmowane są do 1 grudnia 2021 r. (proces weryfikacji uczestników stacjonarnych wymaga, aby uczestnicy zgłosili swój udział do 22 listopada 2021 r.)
Organizatorem Szczytu Cyfrowego IGF 2021 jest Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Za koordynację wydarzenia odpowiada Krzysztof Szubert - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej. W skład stałego Komitetu Programowego polskiej edycji wydarzenia wchodzą przedstawiciele m.in. Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Państwowego Instytutu Badawczego NASK, Centrum Cyfrowego oraz Instytutu Kościuszki.
Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.